Home > Workshop Equipment > Drilling > Sealey - RBHSS18S - Worksafe® 18mm HSS Mag Drill Bit Cut Depth 25mm
Sealey - RBHSS18S - Worksafe® 18mm HSS Mag Drill Bit Cut Depth 25mm
SKU: RBHSS18S
Part Number: RBHSS18S
Barcode: 5055111211284
Country of Origin: CHN
Weight: 9 g
Product Image
Our Price
Consumable Warranty included.
Description
Manufactured from HSS M2 steel for fast and accurate hole drilling. Universal 19mm Weldon shank means this Mag drill is suitable for use with Sealey and other leading brands of magnetic drills. Available in 25mm and 50mm cutting depths.
Features
Model No RBHSS18S
Brand: Worksafe
Cutting Depth: 25mm
Size: Ø18mm
Specification
  • Manufactured from HSS M2 steel for fast and accurate hole drilling.
  • Universal 19mm Weldon shank means this Mag drill is suitable for use with Sealey and other leading brands of magnetic drills.
  • Available in 25mm and 50mm cutting depths.