Sealey - RJAS1500 - Aluminium/Steel Trolley Jack with Rocket Lift 1.5 Tonne
SKU: RJAS1500
Part Number: RJAS1500
Barcode: 5054630339325
Country of Origin: CHN
Weight: 17.70 Kg
Product Image
Our Price
1 year Warranty included.
Description
Features
Model No RJAS1500
Brand: Sealey
Capacity: 1.5 Tonne
Consumable Parts: Replacement Rubber Jack Pad - JP11
Length: 558mm
Maximum Chassis Height: 150mm
Maximum Saddle Height: 358mm
Minimum Saddle Height: 88mm
Nett Weight: 15.2kg
Specification
  • Min./Max. Saddle Height: 88/358mm.
  • Chassis Length: 558mm.