Home > Handtools > Power Tools > Evolution EVLR150RCPN R150RCP-Li EXT Reciprocating Saw 18V Bare Unit
Evolution EVLR150RCPN R150RCP-Li EXT Reciprocating Saw 18V Bare Unit
SKU: EVLR150RCPN
Part Number: EVLR150RCPN
Barcode: 0849713095824
Country of Origin: CHINA
Weight: 2.28 Kg
Product Image
Our Price
Out of stock
Description
Features
R150RCP-Li EXT Reciprocating Saw 18V Bare Unit
Specification
Specification
Strokes at No Load: 0-2,600/min.
Stroke Length: 25mm.
Sound pressure level Lpa: 90.4 dB(A).
Wood: 150mm/230mm with multi blade, Plastic 150mm, Steel 20mm.