Home > > safety-products > Scan - SCAPHSH158 - Hinged Hasp and Staple 158mm
Scan - SCAPHSH158 - Hinged Hasp and Staple 158mm
Our Price
Description
This Scan Hinged Hasp and Staple has the following specifications:
Length: 158mm.
Width: 40mm.
Shackle Hole Diameter: 12.9mm.
Screw Hole Diameter: 5mm.
Features
Designed for use with padlocks up to 10mm shackle diameter.
Specification
Length: 158mm.
Width: 40mm.
Shackle Hole Diameter: 12.9mm.
Screw Hole Diameter: 5mm.
Description
Length: 158mm.
Width: 40mm.
Shackle Hole Diameter: 12.9mm.
Screw Hole Diameter: 5mm.
Features
Specification
Length: 158mm.
Width: 40mm.
Shackle Hole Diameter: 12.9mm.
Screw Hole Diameter: 5mm.