Home > > safety-products > Scan - SCAPLB60SHUT - Brass Shutter Padlock 60mm
Scan - SCAPLB60SHUT - Brass Shutter Padlock 60mm
Our Price
Description
This Scan Brass Shutter Padlock has the following specifications:
Padlock Width: 60mm.
Padlock Height: 44mm.
Shackle Width: 20mm.
Shackle Height: 15mm.
Shackle Diameter: 10mm.
Security Rating: 7.
Features
Supplied complete with 3 keys.
Specification
Padlock Width: 60mm.
Padlock Height: 44mm.
Shackle Width: 20mm.
Shackle Height: 15mm.
Shackle Diameter: 10mm.
Security Rating: 7.
Description
Padlock Width: 60mm.
Padlock Height: 44mm.
Shackle Width: 20mm.
Shackle Height: 15mm.
Shackle Diameter: 10mm.
Features
Supplied complete with 3 keys.
Specification
Padlock Width: 60mm.
Padlock Height: 44mm.
Shackle Width: 20mm.
Shackle Height: 15mm.
Shackle Diameter: 10mm.