Home > > safety-products > Scan - SCAPLSS32 - Stainless Steel Padlock 32mm
Scan - SCAPLSS32 - Stainless Steel Padlock 32mm
Our Price
Description
This Scan Stainless Steel Padlock has the following specifications:
Padlock Width: 32mm.
Shackle Height: 16mm.
Shackle Diameter: 5.0mm.
Shackle Width: 10.7mm.
Security Rating: 4.
Features
Each padlock is supplied with 3 keys.
Specification
Padlock Width: 32mm.
Shackle Height: 16mm.
Shackle Diameter: 5.0mm.
Shackle Width: 10.7mm.
Security Rating: 4.
Description
Padlock Width: 32mm.
Shackle Height: 16mm.
Shackle Diameter: 5.0mm.
Shackle Width: 10.7mm.
Features
Specification
Padlock Width: 32mm.
Shackle Height: 16mm.
Shackle Diameter: 5.0mm.
Shackle Width: 10.7mm.