Home > > safety-products > Scan - SCAPLSS32LS - Stainless Steel Padlock 32mm Long Shackle
Scan - SCAPLSS32LS - Stainless Steel Padlock 32mm Long Shackle
Our Price
Description
This Scan Stainless Steel Padlock has the following specifications:
Padlock Width: 32mm.
Shackle Height: 49mm.
Shackle Diameter: 5.0mm.
Shackle Width: 17mm.
Security Rating: 4.
Features
Each padlock is supplied with 3 keys.
Specification
Padlock Width: 32mm.
Shackle Height: 49mm.
Shackle Diameter: 5.0mm.
Shackle Width: 17mm.
Security Rating: 4.
Description
Padlock Width: 32mm.
Shackle Height: 49mm.
Shackle Diameter: 5.0mm.
Shackle Width: 17mm.
Features
Specification
Padlock Width: 32mm.
Shackle Height: 49mm.
Shackle Diameter: 5.0mm.
Shackle Width: 17mm.