Home > > safety-products > Scan - SCAPLSS38LS - Stainless Steel Padlock 38mm Long Shackle
Scan - SCAPLSS38LS - Stainless Steel Padlock 38mm Long Shackle
Our Price
Description
This Scan Stainless Steel Padlock has the following specifications:
Padlock Width: 38mm.
Shackle Height: 58mm.
Shackle Diameter: 6.0mm.
Shackle Width: 19.7mm.
Security Rating: 5.
Features
Each padlock is supplied with 3 keys.
Specification
Padlock Width: 38mm.
Shackle Height: 58mm.
Shackle Diameter: 6.0mm.
Shackle Width: 19.7mm.
Security Rating: 5.
Description
Padlock Width: 38mm.
Shackle Height: 58mm.
Shackle Diameter: 6.0mm.
Shackle Width: 19.7mm.
Features
Specification
Padlock Width: 38mm.
Shackle Height: 58mm.
Shackle Diameter: 6.0mm.
Shackle Width: 19.7mm.