ABUS - ABU158KC45 - 158KC/45mm Combination Padlock with Key Override
SKU: ABU158KC45
Part Number: ABU158KC45
Barcode: 4003318556739
Country of Origin: TAIWAN
Weight: 16 g
Product Image
Our Price
Out of stock
Description
Overall Dimensions:-
Width: 45mm.
Height: 81mm.
Depth: 19mm.
Shackle width: 20mm I.D.
Shackle Height: 25mm.
Shackle Dia: 6mm.
Features
The ABUS 158KC/45 is a medium security padlock with Key control which allows key override and the retrieval of lost codes. The hardened steel shackle is double bolted and mounted in a tough die-cast body which is designed to resist saw attacks. Override Key not included Overall Dimensions:- Width: 45mm. Height: 81mm. Depth: 19mm. Shackle width: 20mm I.D. Shackle Height: 25mm. Shackle Dia: 6mm.